Vždy len jeden sen nás delí od zajtrajška.

Vždy len jeden sen nás delí od zajtrajška.

Slovak VMUG meeting 2019 aj s našou účasťou

Dátum: 18.09.2019

Naša spoločnosť aktívne podporila svojou účasťou konferenciu Slovak VMUG meeting, ktorej cieľom bolo spojiť infraštruktúrnych špecialistov zo slovenskej VMware User Group. Toto stretnutie sa uskutočnilo v utorok - 17. septembra 2019 a po prvýkrát boli miestom konania Košice. 

Medzi hlavné témy konferencie môžeme zaradiť virtualizáciu sietí, diskových polí či samotnú bezpečnosť dát. Na podujatie sa zaregistrovalo 70 účastníkov a pozvaných bolo 7 zaujímavých špecialistov, medzi ktorými nechýbali samozrejme ani členovia nášho LYNX tímu.

Vedúci LYNX oddelenia bezpečnostného poradenstva a stratégie kybernetickej bezpečnosti, náš kolega, pán Ján Vaľo z nášho odboru Kybernetickej bezpečnosti zaujal účastníkov ako prvý prednášajúci témou: Bezpečnostno-osvetová prednáška alebo "Ako udržať zloduchov čo najďalej od vašich virtualizovaných datacentier."

V poobedňajších hodinách bol jedným z rečníkov aj ďalší člen LYNX tímu - Vedúci oddelenia Informačných systémov odboru Infraštruktúrne riešenia, náš kolega, pán Bohuš Sabol, ktorý vystúpil ako skúsený VMware & Windows Architect. Pán Sabol viedol prednášku s názvom: Od 2-nodového clustra po stretched.“

Cieľom konferencie bolo vytvoriť spojenie medzi infraštruktúrnymi špecialistami, ponúknuť im aktuálne novinky, a tak neustále tvoriť komunitu ľudí, ktorí by sa v ideálnom prípade stretávali a riešili spoločnú problematiku aj po skončení eventu. 

Ďakujeme rečníkom za reprezentáciu našej spoločnosti. Vďaka patrí aj organizátorom, ktorí priniesli tento druh konferencie do Košíc.  Veríme, že podobné eventy budú mať úspech aj v nasledujúcich rokoch.