Využívame najmodernejšie technológie,
metódy riadenia a organizácie práce.

Využívame najmodernejšie technológie,
metódy riadenia a organizácie práce.

Šéf ITASu: „eZdravie lekári aj nemocnice používajú a prináša to, čo sa od neho očakáva."

Dátum: 22.11.2019

Minulý týždeň bol system eHealth ocenený v rámci konferencie ITAPA 2019 ako Najlepší projekt digitalizácie spoločnosti Slovenska. Cenu si odnieslo Národné centrum zdravotníckych informácií, a takisto aj dodávateľské spoločnosti: LYNX, Asseco Central Europe, Beset, LeikTec a NESS Slovensko.

Prezident IT Asociácie Slovenska pán Emil Fitoš vo svojom blogu pre eTrend napísal, že eHealth bol od začiatku pod tlakom verejnosti, ale aj médií. Zároveň spomína, že pri projektoch tohto typu sa podobným problémom nedá vyhnúť. 

Po uplynutí dvoch rokov však hodnotí tento systém pozitívne. Tvrdí, že lekári aj nemocnice dennodenne používajú eHealth a systém napĺňa to, čo sa od neho očakáva. Pán Fitoš v článku porovnáva náš systém s inými krajinami, s podobnou štruktúrou zdravotníctva. Medzi jednoznačných lídrov patrí Portugalsko, Fínsko či Chorvátsko. V súčasnosti využíva Slovensko podobný zdravotnícky systém ako Dánsko. 

Na záver prichádza hodnotenie, že zdravotnícky system eHealth je doposiaľ najväčším slovenským IT projektom. Je to masívny systém s množstvom dát, pri ktorých bude v budúcnosti potrebné riešenie cloudu. Zároveň je to jeden z typických príkladov toho, že ak má byť projekt úspešný, je nutné dopredu plánovať nie len samotný informačný systém, ale aj množstvo ďalších faktorov.