Využívame najmodernejšie technológie,
metódy riadenia a organizácie práce.

Využívame najmodernejšie technológie,
metódy riadenia a organizácie práce.

LYNX sa zúčastnil obeda IT Valley s premiérom Igorom Matovičom

Dátum: 24.07.2020

Riaditeľ pre vonkajšie vzťahy spoločnosti LYNX – pán Ing. Martin Kollár sa zúčastnil výnimočného obeda IT Valley v Košiciach, ktorého súčasťou bol premiér Slovenskej republiky Igor Matovič. Pozvanie do Košíc prijali aj Veronika Remišová – podpredsedníčka vlády a ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie a Marek Antal –  štátny tajomník, zodpovedný za digitálnu agendu a informatizáciu.

 

 

Pani ministerka sa spolu s premiérom Igorom Matovičom stretli so zástupcami klastra Košice IT Valley, ktorý pôsobí v Košiciach už viac ako 13 rokov. Predstavitelia vlády ocenili pôsobenie združenia IT Valley s tým, že východoslovenská metropola má veľký ľudský potenciál. „Cieľom je, aby sme tu mali slovenské Silicon Valley,“ vyjadrila sa ministerka Remišová. 

Štátny tajomník Antal zas na margo IT Valley podotkol: „Vzniklo tu množstvo úspešných firiem a vychovaných profesionálov, ktorí pracujú v medzinárodnom prostredí. Veríme, že budú chcieť aj sami pomôcť zlepšiť systémy a že im vadí ako teraz fungujú.“

Predstavitelia vlády prišli do Košíc s ponukou založenia štátneho softvérového domu. Vláda chce vytvoriť spoločnosť, ktorá bude pracovať pre potreby štátu s cieľom zásadného zdokonalenia informatizácie na Slovensku. Spoločnosť bude zameraná na oblasť informačných technológií a riešenia IT projektov. 

„Táto vláda sľúbila, že zabojuje o každé jedno pracovné miesto. A preto premýšľame o riešení, ktorým by bolo vytvorenie veľkej štátnej IT firmy, ktorá nám umožní robiť funkčné, moderné systémy pre ľudí za reálnu, nie predraženú cenu,“ uviedla ministerka Remišová. 

Výsledkom diskusie s predstaviteľmi štátu je fakt, že inovačný a technologický potenciál východného Slovenska by mal štát využívať lepšie.